KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752050
nr 1475 2050
Erica Cabbe
(1918-2004), Sverige
Oljemålning, Sydländsk by. Signerad. Olja på pannå, 36x50, yttermått inklusive ram: 51x65 cm
Erica Cabbe, svensk bildkonstnär född 1918 i Nässjö, död 2004 i Gränna.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:43:09
2/6 20:36:58
150 kr
20/6 15:08:04
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Erica Cabbe
Läs mer om Erica Cabbe